NAJINTRIGANTNIJI ZLOČINI U HISTORIJI SRBIJE: Ubila slijepu staricu, pa orgijala sa svekrom pored…

Vijesti

Stravično ubistvo starice Z.S. iz Smederevske Palanke rasvijetljeno je svedočenjem žene koja je sa dvojicom muškaraca nedavno osuđena za ovaj zločin,tako pišu Večernje novosti.

Z.S. stara 90 godina je ubijena  2010. godine, a djeca Svetlane Stanković su navela da Ratko Stanković nije jedini učestvovao u zločinu, kako se na početku istrage mislilo. Dječak i dvije devojčice, koji su majci oduzeti tek 2015. godine, otkrili su da su saučesnici u silovanju, mučenju i masakriranju starice bili njihova majka i Dragiša Ristić (41).

Ubrzo nakon toga počelo je da se odmotava klupko stravičnih zločina u porodici ovih nesretnih mališana. Njih je rođena majka zlostavljala, podvodila, pa čak i terala na međusobne seksualne odnose.

Za ubistvo i sva druga krivična djela Svetlana osuđena je na 18 godina zatvora.

Kako se navodi u presudi Apelacionog suda u Beogradu, Ratko Stanković, Svetlana Stanković i Dragiša Ristić iz sela Golobok su 6. maja 2010. počinili stravičan zločin nad Zorkom, koja je ležala, slijepa, bolesna i u pelenama, u njenoj kući u Smederevskoj Palanci.

Ratko i Dragiša su je najprije silovali, dok je Svetlana sve to gledala. Nakon toga ona je prišla izmučenoj starici i nožem je tri puta ubola u grudi.

Krvavi pir dovršili su muškarci koji su nesretnu ženu sekirom udarili u glavu, a potom i raskomadali njeno tijelo. Na kraju su njih troje orgijali na mjestu zločina. Kako bi prikrili tragove, preko ubijene starice su nabacili garderobu i zapalili je.

Prema svjedočenju policajaca sa terena, mjesto zločina bilo je strašnije od najgoreg horor filma.

Odahnuli su kada su ubrzo uhapsili Ratka Stankovića, misleći da samo on stoji iza ovog zaista jezivog zločina. On je odmah priznao sve, ali ne i da je imao saučesnike.

Stanković je, navodno, bio zaljubljen u Svetlanu, ženu svoga brata, koju je tako želeo da spase.

Osuđen je dvije godine kasnije pred Višim sudom u Smederevu. Iako je tužilac tražio maksimalnu kaznu od 30 godina, za teško ubistvo, Stankoviću je djelo prekvalifikovano, pa je dobio samo 12 godina. Samo dvije godine više od minimalne kazne, dok je za obljubu nad nemoćnim licem dobio osam godina.

Osuđen je na jedinstvenu kaznu od 17 godina zatvora, i obavezno lečenje.

Za sud ovaj slučaj je završen a potom i stavljen u arhivu. Možda bi tako i ostalo da nije bilo Svetlanine djece.

Ubice su mirno živjele skoro pet godina, sve do februara 2015, kada su Svetlani, nakon smrti muža, zbog zanemarivanja oduzeta djeca. Dvije kćerke i sin uzrasta 10, 13 i 14 godina smještena su u hraniteljsku prodicu. Ubrzo su otvorila dušu prepričavši hraniteljici detalje pakla koji su preživjeli u majčinoj kući.

Ona je odmah pozvala policiju i Centar za socijalni rad, i tada je monstruozno klupko počelo da se odmotava.

Najprije su opisali da su nakon ubistva, osuđeni zajedno došli u Svetlaninu kuću. Majka je djevojčicama naredila da spale njihovu krvavu odjeću, i zaprijetila da će “ukoliko pisnu, proći kao baba”.

Djeca su, takođe, ispričala da ih je majka zlostavljala godinama. Svog desetogodišnjeg je sina terala  na oralni seks sa njenim partnerom za 1.000 dinara. Za istu sumu novca muškarcima je omogućila da dodiruju devojčice po intimnim delovima. Čak je pred djecom imala seksualne odnose sa muškarcima za novac.

Ova majka monstrum  zaključavala je svoju djecu u sobu, skidala se naga, puštala porno filmove i pred djecom se samozadovoljavala.

Sina je tjerala na seks sa sestrom, koja je zbog toga bježala kroz prozor.

Sve se dešavalo od 2009. do 2013. godine.

Za sva užasna zlodjela okrivljeni su dobili skoro pa minimalne kazne. Svetlana Stanković je zbog teškog ubistva u saizvršilaštvu, podvođenja i omogućavanja polnih odnosa, prikazivanja pornografskog materijala, navođenja maloljetnog lica na prisustvo polnim radnjama, osuđena na 18 godina zatvora i novčanu kaznu od 100.000 dinara.

Dragiša Ristić je zbog teškog ubistva i obljube nad nemoćnim licem dobio takođe kaznu od 18 godina zatvora. Prvoosuđenom Ratku Stankoviću, Apelacioni sud je kaznu sa 17 umanjio na 16 godina i šest mjeseci, i izrečena mu je mera bezbjednosti obaveznog psihijatrijskog liječenja.

Sud nije utvrdio olakšavajuće okolnosti za ovo troje ljudi.

Ratko Stanković je osuđivan za pokušaj nedozvoljenih polnih radnji nad djevojčicom 6. maja 2008. na isti dan kada je ubio staricu poslije dvije godine. Zbog ovoga je odležao tromjesečnu zatvorsku kaznu, koju je proveo na liječenju. Zbog bitno smanjenje uračunljivosti, neposredno prije zločina, Centar za socijalni rad vodio je postupak za njegovo smještanje u psihijatrijsku ustanovu, čemu se onopirao.

 

IZVOR: Fokus.ba

Podijeli članak: